تماس در ساعت های مقرر 

متــخـصـص خــــون و آنــکــولــوژی

سید محمـدرضــا مرتضــوی زاده

بیوگرافی دکتر

دکتر سید محمدرضا مرتضوی زاده فوق تخصص بیماری های خون و سرطان بزرگسالان (هماتولوژی آنکولوژی بزرگسالان)از سال 1378
متخصص بیماری های داخلی از سال 1376
تشخیص و درمان بیماری های سرطان خون، شیمی درمانی، تالاسمی، پلاکت خون، انعقاد خون، کبودی، کم خونی و…

دکتر سید محمد رضا مرتضوی زاده

بدون شک تا لحظه ای که با پزشک خود روبرو می شوید سوالات زیادی خواهید داشت، اما استرس ناشی از تشخیص سرطان حتی می تواند افرادی که تعاملات اجتماعی خوبی دارند و در پیدا کردن پاسخ سوالات با مشکل مواجه نمی شوند را شوکه کند.

احتمالا پزشک معالج شما برای یافتن ناهنجاری های نشان دهنده سرطان، برخی معاینه های فیزیکی را انجام دهد. احتمالا باید خودتان را برای تست هایی مانند آزمایش خون، ادرار یا تصویربرداری مانندMRI ، سونوگرافی و CT اسکن آماده کنید. ممکن است یک یا چند نمونه بیوپسی برای بررسی سلول های سرطانی در بافتها از شما گرفته شود.

دانستنی ها

انکولوژیست های جراحی
در صورت تشخیص سرطان، احتمالا اولین پزشکی که ملاقات خواهید کرد یک آنکولوژیست جراحی خواهد بود. متخصص های انکولوژی جراحی اغلب بیوپسی ها را انجام می دهند و بخش کوچکی از بافت را برای وجود سلولهای سرطانی بررسی می کنند.در صورت تشخیص وجود سلول های سرطانی در نمونه آزمایشی، احتمالا باید مجدداً آنکولوژیست جراحی خود را برای از بین بردن تومور و بافت های اطراف ملاقات کنید جراح به شما در آماده سازی و همچنین بهبودی از هر فرآیند جراحی در طول درمان سرطان کمک می کند.انکولوژیست کودکان: متخصص های انکولوژی کودکان، کودکانی مبتلا به سرطان را درمان می کنند. هر ساله در سراسر جهان حدود 175000 کودک زیر 15 سال مبتلا به سرطان تشخیص داده می شود. در آمریكا حدود 80 درصد كودكان مبتلا به سرطان تحت درمان قرار گرفته و زنده می مانند.برخی از متخصصان انکولوژی کودکان در درمان انواع خاصی از غدد تخصص دارند و برخی در فرآیند انجام تحقیقات در مورد سرطان های کودکان نقش دارند. بخش مهمی از کار متخصصان انکولوژی کودکان شامل آموزش و آماده سازی خانواده هایی است که فرزندانشان تحت معالجه سرطان هستند.

 نمونه گیری از خون

نظرات کاربران

 

 

 

 

 

 

 

 

لطفا جهت مشاوره رايگان مشخصات خود را وارد كنيد و يا در صورت مراجعه به ما نظر و پيشنهاد خود را ثبت نماييد

[contact-form-7 id=”1551″]

ویزیت فقط با وقت قبلی

شهر یزد، بلوار طالقانی، مجتمع گلستان، طبقه دوم,میدان آزادی – ابتدای بلوار طالقانی – کوچه شهید حاج محمدی – پلاک 25

تمامی حقوق این سایت متعلق به پزشکده می باشد هرگونه سو استفاده مورد پیگیری قانونی قرار می گیرد